ARTLOOP | ZANIECHANIE

ARTLOOP Festival, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oraz Teatr na Plaży zapraszają na wydarzenie artystyczne pod hasłem ZANIECHANIE zamykające realizację projektu ARTLOOP, podczas którego zostanie zaprezentowana publikacja podsumowująca wszystkie edycje festiwalu:

11 października 2017 | Teatr na Plaży | Aleja Franciszka Mamuszki 2 | Sopot

18.00 | „ARTLOOP Festival - prototypowanie przestrzeni i relacji” – o sztuce w mieście, festiwalu i publikacji podsumowującej projekt - z organizatorami i kuratorami ARTLOOP rozmawia Bogna Świątkowska. Udział biorą: Joanna Cichocka-Gula, Lena Dula, Emilia Orzechowska, Stach Szabłowski

19.30 | „Koniec przemocy” – prapremiera spektaklu

Scenariusz i reżyseria: Bogna Burska i Magda Mosiewicz
Muzyka (kompozycja i wykonanie na żywo): Maciej Salamon i Adam Witkowski (Zespół Nagrobki)
Obsada: Anna Grycewicz, Izabela Warykiewicz, Piotr Trojan
Kuratorka i producentka: Emilia Orzechowska
Współpraca: Lena Dula (Festiwal ARTLOOP)
Koproducenci: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Konfrontacje Teatralne w Lublinie Partnerzy: Miasto Sopot, Festiwal ARTLOOP, Teatr na Plaży, Centrum Kultury w Lublinie

Wstęp na zaproszenia oraz bilety w cenie 40 / 30 PLN.

„Jak to możliwe, że wybory w stanach wygrał Donald Trump? Kto właściwie na niego głosował? Przecież nikt z moich znajomych!” Pamiętacie te reakcje? Wrażenie, że obecna rzeczywistość nie jest waszą rzeczywistością, że nie przewidzieliście, nie traktowaliście poważnie, bo przecież zagrożenie wydawało się dalekie i nierealne. A co, jeśli to my straciliśmy kontakt z rzeczywistością, zamykając się w szklanej bańce w towarzystwie wyłącznie tych, którzy podzielają nasze poglądy?
Bogna Burska i Magda Mosiewicz przyglądają się obecnej sytuacji, w której podziały przecinające polskie społeczeństwo wydają się niemożliwe do zasypania — i wyciągają z niej konsekwencje. „Telewizja, szkoła, sąsiedzi, politycy, kierowcy, napisy na murach – mała codzienna przemoc wywołuje natarczywe myśli o emigracji. Tylko, że na emigracji też będą sąsiedzi, politycy, kierowcy…Proponujemy wyjście z tego ślepego zaułka, błędnego koła, spirali hejtu. Koniec przemocy. Proponujemy nowy ustrój, to będzie proste, niedrogie, wymaga tylko zwrotu wyobraźni.”

Spektakl powstał na podstawie tekstu, który zakwalifikował się do finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2017.

Dodatkowe pokazy:
12 października 2017, godz. 19.00 + spotkanie z artystami (Sopot, Teatr na Plaży | bilety 30/40 PLN)
14 października 2017, godz. 17.00 premiera w Lublinie (Piwnice Centrum Kultury | bilety 20/30 PLN)