ARTLOOP+KATOWICE STREET ART FESTIVAL

05 ARTLOOP Festival kontynuuje w tym roku współpracę i wymianę projektów artystycznych z Katowice Street Art Festival.
W Sopocie z ramienia katowickiego festiwalu pracę zrealizuje Sławomir ZBIOK Czajkowski. Kuratorem pracy jest Marcin Gołębiewski.

W 2014 roku ARTLOOP nawiązał kolejne cenne porozumienie artystyczne z Katowice Street Art Festival. Po Krakowie i współpracy z Grolsch ArtBoom Festival i Wrocławiu, gdzie współpracujemy z WRO Art Centre oraz festiwalem T-Mobile Nowe Horyzonty przyszedł czas na kolejną ważną i startegiczną kolaborację. Współdziałanie zapowiadała i inicjowała wielkoformatowa projekcja Normana Leto pt. Synestezja, która pojawiła się podczas 03 ARTLOOP Festival w 2014 roku w miejscu przeznaczonym na mural. Kuratorem pracy był Marcin S. Gołębiewski - dyrektor artystyczny Katowice Street Art Festival.

W 2015 roku zrealizowano pracę „Carboneum” Macieja Chodzińskiego i Macieja Salamona (Roboty Ziemne) w Katowicach. Kuratorką pracy była Emilia Orzechowska.

Dzięki Street Art Festivalowi Katowice od paru lat stają się miejscem prezentacji, konfrontacji i dyskusji na temat najbardziej dynamicznego zjawiska artystycznego, czyli street artu. Miasto jest polem eksperymentu za pomocą niemal wszystkich jego przejawów. Katowice Street Art Festival nie boi się zapraszać artystów trudnych, prowokujących, działających na marginesie działań ulicznych i podejmujących ważne kwestie, zarówno w kontekście samego street artu, jak i przestrzeni miejskiej i zmian w niej zachodzących. Ma ambicje przyczynić się do włączenia street artu do obiegu sztuki współczesnej w Polsce, czemu w 2014 roku służyła m.in. organizacja panelu dyskusyjnego z krytykami, artystami i teoretykami sztuki.